نرم افزار Anki یکی از بهترین نرم افزارهای خارجی و رایگان در زمینه ساخت و مرور فلش‌کارت است و برای انتخاب این نرم افزار، من چندین نرم افزار مدیریت فلش کارت رو تست کردم تا به این رسیدم. این نرم افزار برای سیستم عاملهای ویندوز، مک، لینوکس، اندروید نسخه های جداگانه ای دارد تا شما بتوانید از فلشکارت های خود در هر جا و هر دستگاهی استفاده کنید. همچنین آرشیو خیلی کامل و رایگانی از لغات نیز برای زبان های گوناگون دارد که می توانید آنها را دانلود و استفاده کنید. درضمن شما خودتان هم می توانید در این نرم افزار فلش کارت بسازید و با دوستانتان به اشتراک بگذارید. 

فلش کارت های زبان برای موبایل

اولین مرحله دانلود و نصب Anki 2 برای نسخه های سیستم عامل :

مرحله دوم : شما می توانید فلش کارتها را با سرچ در میان مجموعه لغات به اشتراک گذاشته شده پیدا کنید. کافیه عبارت German  را جستجو کنید ... من لینک چند تا از این مجموعه های لغات را که از این پس DECK می نامیم براتون میذارم. بقیه اش را خودتان سرچ کنید و بیابید.
مرحله سوم :
باید فایلها را در برنامه وارد کنید (import) : 
در گوشی های اندروید: فایلها رو پس از دانلود ، به پوشه ankidroid در گوشی‌تان منتقل کنید . سپس برنامه Ankidroid را باز کرده و دکمه منوی گوشی رو بزن تا منوی برنامه بیاد. روی more کلیک کنید . بعد از گزینه هایی که میاد روی Import cards کلیک کنید. از شما میخواهد که فایل موردنظر را در پوشه anki گذاشته باشید که قبلا گذاشتید. دکمه ok  را بزنید . اسم فایل شما رو نشون میده . روش کلیک کنید تا به بانک لغات برنامه اضافه شود.